Подорож 2015-2016. Пхукет. Лой Кратонг

Автор: Bogdan

А ось ще одна минулорічна чернетка від Зіни про відоме тайське свято Лой Кратонг. Святкують його тайці поруч з водою, в ідеалі на пірсі, а головний обряд свята - спуск на воду декоративних корабликів прикрашених квітами та ароматичними паличками. На свято Зіна поїхала разом зі Степаном та Мариною на  мопеді, я ж в цей час залишився вдома працювати....
На жаль но можу ніде знайти фотографій зі свята, тож буде цього разу без ілюстрацій

Лой Кратонг на Пхукеті

Минулі роки я тихо ковтала слюні, коли дивилась на фотки наших дівчат на святі Лой Кратонг з Тайланду. Але якщо довго чогось хотіти воно неодмінно збувається.

Назва свята перекладається як човник що плаває. А самі човники, прикрашені свічечками й палочками штинялочками, мають відпустити "гріхи" й допомогти налагодити зв’язок з природою.

Кратонги роблять виключно з природніх матеріалів що симоволізує вибачення за забруднення водойм. Традиційні човники зроблені з бананового листя, дерева, бамбуку та прикрашені квітами.

Прямо біля пірсу купа місцевих збирають кратонги з природніх матеріалів для продажу з феєричною швидкісттю.

Мені дуже сподобались кратонги з рожків для морозива та невеличкі караваї. Мабуть завтра рибалка біля узбережжя буде квола. Риба буде сита.

Пірс Чалонг прикрашений ліхтариками. Та всюди розставлені свічечки та факели, для підпалу кратонгів. Зручно не треба бігати як навіжений вздовж пірсу й кричати "дяденька дайте запальничку-у-у"

Перед тим як поставити човник на воду читають молитву й загадають бажання. Кажуть найкраще коли одне бажання загадує подружжя. В нас одне знайшлося)))

Віночки-човники пливуть за водою й задимлюють берег палочками. А в черзі стоїть ще купа тайців з наступною партією.

Біля пірсу гримить рок концерт. Доста драйвова музика від груту "Алкоголь" (чи, принаймні, мені здалось що гурт називається саме так, бо повторювали зі сцени це слово разів двадцять).

Коцерт в тайському стилі “сабай” - п’ятдесят рядів пластикових крісел для слухачів і п’ять метрів перед сценою для тих, хто напрягся і танцює. Я напрягалась позаду, чим веселила тайців.

Далі за порожніми кріслами стоять ті кому впадло підійти поближче і сісти в крісло, а ще трохи поліцейських з напоями всередині патрульного пікапу. Сабай-сабай.

Раніше окрім кратонів запускали ще й небесні вогники, а цього разу їх заборонили, та ліхтарики як подих свободи й данина традиціям, по-піратськи зухвало злітали не з пірсу, а над будинками.

Вперше в житті зіткнулась з цим як з проблемою. Ні я ні Богдан не водимо автотранспорт. Ніколи не думала що це буде нагальною потребою для мого звичайного життя. Ех Пхукет треба збиратись далі.

Тут поки ніхто не прокоментував, тож будьте номер один!